imagine stire

HC Zalău joacă joi cu Cisnădie, iar vineri cu Universitatea Cluj

În perioada 6 - 7 mai sunt programate etapele cu numărul 20 și 21 din cadrul Ligii Florilor MOL. Echipa noastră va întâlni pe Măgura Cisnădie, joi 6 mai, de la ora 16,00 TVR 2 iar vineri de la ora 17,45 pe Universitatea Cluj (FRH TV). FOTO Dan Potor

Meciurile care nu sunt televizate pot fi urmărite pe platforma de livestreaming a Federației Române de Handbal, https://tv.frh.ro .

Etapa a XX-a 6 mai:


Gloria Bistrița – CS Minaur Baia Mare
CSU Cluj-Napoca – CSM Galați
SCM Râmnicu Vâlcea – Dacia Mioveni
HC Dunărea Brăila – CSM Slatina
SCM Craiova – Activ Prahova Ploiești
Măgura Cisnădie – HC Zalău (joi, 16.00, Cluj-Napoca, TVR 2)
CSM București – Rapid București
SCM Gloria Buzău va sta

Etapa XXI-a 7 mai:

CS Minaur – Dunărea Brăila (amânat)
Gloria Buzău – Dacia Mioveni
CSM Galați – SCM Craiova
CSM Slatina – CSM București
Rapid Buc. – Măgura Cisnădie
HC Zalău – CSU Cluj (17.45)FRH TV
Gloria Bistrița – SCM Rm. Vâlcea
Activ Ploiești va sta.

Clasament

1.CSM București – 52p (536-388)
2.Minaur Baia Mare – 49p (515-434)
3.SCM. Rm. Vâlcea – 42p (473-375)
4.Gloria Buzău – 35p (438-423)
5.Măgura Cisnădie – 34p (468-409)
6.Rapid București – 30p (434-414)
7.Gloria Bistrița – 30p (426-415)
8.Dunărea Brăila – 28p (457-447)
9.HC Zalău – 24p (435-453)
10.CSM Slatina – 16p (385-430)
11.SCM Craiova – 15p (388-417)
12.Dacia Mioveni – 15p (405-454)
13.CSU Cluj Napoca – 9p (427-498)
14.CSM Galați – 7p (403-508)
15.Activ Ploiești – 5p (375-500)

Vezi toate stirile

Urmatorul meci

Stema HC Zalău
VS
Stema CSM Slatina

3 Iunie, ora 9:25

Sala Polivalentă București

ETAPA A 30-A LIGA FLORILOR MOL

🎥 PE PLATFORMA FRH TV

Clasament echipe

L Echipa Pct
1 CSM București 79
2 CS Minaur Baia Mare 73
3 SCM Râmnicu Vâlcea 69
4 SCM Gloria Buzău 53
5 CS Măgura Cisnadie 52
6 CS Rapid București 46
7 CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud 43
8 HC Dunărea Brăila 43
9 HC Zalău 42
10 CSM Slatina 34
11 SCM Craiova 31
12 CS Dacia Mioveni 2012 25
13 CSM Galati 13
14 CSU Cluj-Napoca 12
15 CS Activ Prahova Ploiesti 5
16 ACS Crisul Chisineu-Cris 0
Logo EHF
Logo EHF