imagine stire

Alexandra Severin, cea mai bună jucătoare Under 23 din Liga Florilor

Alexandra Severin, handbalistă la HC Zalău a fost declarată cea mai bună tânără jucătoare din campionatul României, ediția 2019 - 2020, într-un clasament realizat de prosport. Clasamentele au fostrealizate în urma opțiunilor exprimate de toți [citeste tot]

HC Zalău încheie sezonul pe locul 8

Consiliul de Administraţie al Federaţiei Române de Handbal, întrunit luni, a decis ca în Liga Naţională de handbal să nu se mai dispute nicio partidă din sezonul 2019 – 2020, iar pe primul loc să termine echipele situate în acest moment pe poz [citeste tot]

COMUNICAT FRH

Comitetul Național pentru Situații Speciale de Urgență, conform hotărârii nr. 11 din 17 martie 2020, a stabilit un set de măsuri suplimentare pe baza evaluării criteriilor prevăzute în Decretul Președintelui României din 16 martie 2020 privind [citeste tot]

Toate competițiile de handbal au fost suspendate până pe 31 martie

FRH a decis vineri să suspende toate competițiile, după ce aceeași decizie fusese luată de federațiile de fotbal, baschet și volei. Iată comunicatul publicat de FRH: [citeste tot]

SCM GLORIA BUZĂU – HC ZALĂU 23-18

În cadrul etapei a XIX-a HC Zalau a fost invinsa de SCM Gloria Buzau, scor 23 - 18 dupa ce la pauza tabela arata 10 - 8. [citeste tot]

Gloria Buzau - HC Zalău, joi de la ora 16.00

În cadrul etapei a XIX-a vom juca in deplasare pe terenul echipei Gloria Buzau, partida fiind programata joi 5 martie de la ora 16,00. În tur, am castigat cu 27 – 24. [citeste tot]

Dana Abed-Kader, Sabrina Lazea si Alexandra Severin, în lotul pentru turneul preolimpic

Dana Abed-Kader, Lazea Sabrina, Severin Alexandra au fost convocate în formula redusă de 20 de sportive, pentru turneul preolimpic și pentru calificările Euro. [citeste tot]

HC Zalău - Gloria Bistrița 25 - 23

În cadrul etapei a XVII-a HC Zalau s-a impus la două goluri diferență, scor 25 - 23 dupa ce la pauza tabela arata 11 - 11. [citeste tot]

HC Zalău - Gloria Bistrița, sâmbătă de la ora 12.30

În cadrul etapei a XVII-a vom juca pe teren propriu cu Gloria Bistrita, partida fiind programata sambata 22 februarie de la ora 12,30. [citeste tot]

Rapid București - HC Zalău, 26 - 24

În cadrul etapei a XVI-a HC Zalau a fost invinsa in capitala de Rapid Bucuresti, scor 26 - 24 dupa ce la pauza tabela arata 12 - 14. [citeste tot]

Rapid București - HC Zalău, sâmbătă 8 februarie de la ora 12,30

În cadrul etapei a XVI-a vom juca in deplasare cu Rapid Bucuresti, partida fiind programata sambata 8 februarie de la ora 12,30. [citeste tot]

HC Zalău - SCM Craiova 26 - 24

În cadrul etapei a XV-a HC Zalau s-a impus pe teren propriu, scor 26 - 24 dupa ce la pauza tabela arata 13 - 9. [citeste tot]

Alexandra Severin și Dana Abed-Kader convocate la națională

Selecționerul Bogdan Burcea și stafful tehnic al naționalei de senioare a României s-au decis asupra jucătoarelor chemate să ia parte la stagiul de pregătire centralizată care se va desfășura în perioada 9-15 februarie la Rm Vâlcea. [citeste tot]

HC Zalău - SCM Craiova, duminică 2 februarie ora 11,00

În cadrul etapei a XV-a vom juca pe teren propriu cu SCM Craiova, partida fiind programata duminică 2 februarie de la ora 11,00 (TVR 2). [citeste tot]

CSM București - HC Zalău 27 -24

În cadrul etapei a XIV-a HC Zalau a fost invinsa in capitala in fata echipei CSM Bucuresti scor 27 - 24 dupa ce la pauza tabela arata 16 - 13. [citeste tot]

CSM București - HC Zalău, duminică 19 ianuarie de la ora 18,30

În cadrul etapei a XIV-a vom juca in capitala cu CSM-ul, partida fiind programata duminică 19 ianuarie de la ora 18,30. (TVR 1) [citeste tot]

Trei jucatoare de la HC Zalău la echipa națională

Raluca Kelemen, Dana Abed Kader şi Alexandra Severin vor participa la un stagiu de pregătire cu echipa nationala. [citeste tot]

HC Zalău părăseşte Cupa României încă din 16-zecimi

HC Zalău a întâlnit în deplasare HC Dunărea Brăila în 16-imile de finală ale Cupei României la handbal feminin, rundă în care handbalistele au pierdut cu 31 - 28 (15 – 13) părăsind astfel Cupa României. [citeste tot]

Cupa României: Dunărea Brăila - HC Zalău azi de la ora 17,00

Medaliată cu bronz în ediţia trecută a Cupei României, HC Zalău speră să facă o figură frumoasă şi în acest sezon. Echipa pregătită de Gheorghe Tadici va evolua astazi in 16-imile Cupei României, pe terenul echipei HC Dunărea Brăila, par [citeste tot]

Universitatea Cluj - HC Zalau 24 - 28

În cadrul etapei a XIII-a HC Zalau a obtinut a saptea victorie in acest sezon in fata Universitatii Cluj scor 24 - 28 dupa ce la pauza tabela arata 10 - 16. [citeste tot]

HC Zalău - Măgura Cisnădie 29 - 24

În cadrul etapei a XII-a HC Zalau a obtinut a sasea victorie in acest sezon in fata Magurei Cisnadie scor 29 - 24 dupa ce la pauza tabela arata 18 - 14. [citeste tot]

HC Zalău - Măgura Cisnădie miercuri 8 ianuarie de la ora 18,30

În cadrul etapei a XII-a vom juca pe teren propriu cu Măgura Cisnădie, ocupanta poziției a opta în clasamentul Ligii Florilor. Partida este programata miercuri 8 ianuarie 2020 de la ora 18,30 [citeste tot]

Rezultate „Cupa Consiliului Judeţean Sălaj editia XIV-a

Rezultate „Cupa Consiliului Judeţean Sălaj editia XIV-a. La acest turneu de pregătire au fost invitate trei echipe din prima ligă națională: Dunarea Braila, CSM Slatina şi SCM Craiova. [citeste tot]

Vino cu o jucărie la meci şi fă un copil fericit!

Conducerea clubului face un apel către iubitorii handbalului ce vor fi prezenţi la meci să aducă mascote pluşate pentru a le aruncate pe teren înaintea partidelor, după modelul altor cluburi, ce urmează să fie donate copiilor săraci şi celor cu [citeste tot]

Rezultate Cupa Slatinei

Cu două victorii, un egal şi şapte puncte acumulate, am câştigat turneul de pregatire de la Slatina. [citeste tot]

Turneu de pregătire la Zalău.

Handbal Club Zalău va organiza în perioada 20 - 21 decembrie „Cupa Consiliului Judeţean Sălaj editia XIV-a, turneu ce va avea loc la Sala Sporturilor „Gheorghe Tadici” din Zalău. [citeste tot]

HC Zalau va participa la Cupa Slatinei

In perioada 13 - 14 decembrie, echipa noastra va participa la [citeste tot]

HC Zalău va juca în 16-imile Cupei României cu Dunărea Brăila

La sediul Federației Române de Handbal a avut loc tragerea la sorți pentru faza “șaisprezecimilor de finală” din Cupa României FAN Courier la Handbal Feminin. Meciurile sunt programate să aibă loc într-o singură manșă, pe data de 15 ianuari [citeste tot]

CSM Slatina – HC Zalău 20 – 19

În cadrul etapei a XI-a HC Zalau a pierdut la un gol in fata Slatinei scor 21 - 20 dupa ce la pauza tabela arata 7 - 12. [citeste tot]

CSM Slatina - HC Zalău miercuri 13 noiembrie de la ora 11,00

În cadrul etapei a XI-a vom juca în deplasare la Slatina, partida fiind programata miercuri 13 noiembrie de la ora 11,00. [citeste tot]

HC Zalau - Dunarea Braila 24 - 20

HC Zalau - Dunarea Braila 24 - 20 [citeste tot]

HC Zalău - Dunărea Brăila, sâmbătă 9 noiembrie de la ora 11,00

În cadrul etapei a X-a vom juca pe teren propriu cu Dunărea Brăila partida fiind programata sâmbătă 9 noiembrie de la ora 11,00. [citeste tot]

SCM Rm.Vâlcea - HC Zalău 26 - 20

SCM Rm.Vâlcea - HC Zalău 26 - 20 [citeste tot]

SCM RM.Vâlcea - HC Zalău, sâmbătă 26 octombrie de la ora 15,30

În cadrul etapei a 9-a vom juca în deplasare pe terenul campioanei SCM RM. Vâlcea, partida fiind programata sâmbătă 26 octombrie de la ora 15,30. [citeste tot]

HC Zalau - AHCM Slobozia 30-21

În cadrul etapei a VIII-a echipă noastră s-a impus pe teren propriu in fata echipei AHCM Slobozia, scor 30 - 21 dupa ce la pauza tabela arata 16 - 12 pentru gazde. [citeste tot]

HC Zalau - Rapid Bucuresti miercuri 11 septembrie [citeste tot]

SCM Craiova – HC Zalău 27 – 26 (12 – 16)

HC Zalau - CSM Bucuresti duminica de la ora 15,30 [citeste tot]

Rezultate ,,Cupa Consiliului Judeţean Sălaj”

Rezultate ,,Cupa Consiliului Judeţean Sălaj” [citeste tot]

Acreditari sezon 2019-2020

Acreditari sezon 2019-2020 [citeste tot]

Program „Cupa Consiliului Judeţean Sălaj”

Cupa Consiliului Judeţean Sălaj” [citeste tot]

Rezultate Cupa Craiovei

Cupa Craiovei ediția a 13-a: [citeste tot]

Programul turneului de la Craiova

Programul turneului de la Craiova [citeste tot]

HC Zalău pe locul al treilea la turneul organizat de campioana României

HC Zalău pe locul al treilea la turneul organizat de campioana României [citeste tot]

Abonamente sezon 2019-2020

S-au pus in vanzare abonamentele pentru sezon 2019-2020 [citeste tot]

Programul turneului de la Vâlcea

Programul turneului de la Vâlcea [citeste tot]

HC Zalău începe noul sezon pe teren propriu

HC Zalau va intalni in prima etapa a Ligii Floriilor vicecampioana Romaniei CSM Bucuresti, partida fiind programata pe 31 august 2019. [citeste tot]

HC Zalău – CSM București 22 – 26 (9 – 14)